همه چیز راجع به ماده 110 انون شهرداری ها در مقاله موسسه حقوقی دادخواهان مجد

چکیده

مشاوره آنلاین رایگان

فهرست مطالب

قانون ماده 110 شهرداری

شاید شما‌هم زمین‌های مخروبه یا نیمه تمام را در محله های مختلف دیده باشید. گاها معتادان و کارتن خوابان از این مکان ها سوء استفاده میکنند. این امر باعث میشود تا این مکان ها به لحاظ بهداشتی و زیبایی وضعیت مطلوبی نداشته باشند. طبق قانون ماده 110 شهرداری و در جهت پاکسازی و زیباسازی محیط شهری، و مطابق با موازین شهرسازی، شهرداری به مالک آن اخطار می دهد که ظرف مدت دو ماه برای نرده کشی ، ایجاد دیوار ، حصار یا مرمت آن ملک اقدام کند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است این دیوارکشی یا مرمت باید مطابق نقشه مصوب شده انجمن شهر باشد.

اگر مالک مطابق ماده 110 شهرسازی اقدام نکند چه اتفاقی پیش می آید ؟

اگر مالک به هر دلیلی پس از اخطار شهرداری و گذشتن مدت زمان دوماهه‌ی آن هیچ اقدامی نکند، شهرداری قانونا می تواند در جهت پاکسازی و زیباسازی فضای شهری اقدامات لازم را انجام دهد و خود نسبت به دیوارکشی ملک اقدام نماید. اما شهرداری هزینه این کار را  به علاوه ده درصد به عنوان صورت حساب به مالک ابلاغ مینماید. با گذشت 15 روز از دیوارکشی، این صورت حساب قطعی تلقی میشود.

اعتراض به صورتحساب ماده 110 قانون شهرداری

اگر مالک نسبت به صورت حساب اعتراض داشته باشد 15 روز وقت دارد که به کمسیون ماده 77 مراجعه نماید.

برای مطالعه تکمیلی راجع به کمیسیون ماده 77 کلیک کنید

اجرایئیه قانون ماده 110 شهرداری

اگر ملک نسب به صورت حساب ها اعتراضی نداشته باشد، آرای حل اختلاف کمسیون ماده 77 در حکم سند قطعی میباشند و مطابق مقررات اجرای اسناد رسمی لازم الاجراست.
بنابراین اجرای ثبت نسبت به وصول طلب شهرداری اقدام می نماید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با دعاوی ملکی میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا وکیل های حرفه ای موسسه حقوقی دادخواهان مجد شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. همچنین میتوانید از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت نمایید تا وکلای ما در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

جرم ورود غیر مجاز و مجازات آن
دعاوی ملکی
dadkhahmajd

درباره جرم ورود غیر مجاز چقدر میدانید؟

جرم ورود غیر مجاز یکی از دعاوی ملکی میباشد که در این مقاله به صورت کامل به بررسی آن پرداخته‌آیم. در واقع اگر شخصی بدون اجازه مالک، وارد ملک ایشان شود مرتکب جرم ورود غیر مجاز یا ورود به عنف شده است. همچنین اگر شخص با اجازه مالک وارد شده باشد و به هر دلیلی مالک از ایشان بخواهد که ملک را ترک کنند و شخص به تذکر مالک توجهی نکند، مجرم است و طبق قانون با وی برخورد خواهد شد. البته استثنائاتی نیز وجود دارد در این زمینه که در ادامه مطلب آن ها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید...
همه چیز راجع به جرم خیانت در امانت + وکیل خیانت در امانت + مجازات خانت در امانت
دعاوی پولی بانکی
dadkhahmajd

جرم خیانت در امانت

خیانت در امانت یکی از جرائم کیفری پر تکرار در مراجع قضایی کشور میباشد. این جرم میتواند در مضوعات مختلف مانند موضوعات ملکی، پولی و بانکی، روابط اجتماعی و… رخ دهد. با توجه به گستردگی وقوع این جرم تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف این جرم بپردازیم. به طور خلاصه هرگونه سوء استفاده یا آسیب زدن به مال امانتی توسط امین، خیانت در امانت محسوب میشود.

بیشتر بخوانید...
همه چیز راجع به سفته حسن انجام کار و سوء استفاده احتمالی کارفرما از آن
دعاوی پولی بانکی
dadkhahmajd

سوء استفاده کارفرما از سفته حسن انجام کار

در این مقاله به بررسی موضوع سفته حسن انجام کار و سوء استفاده احتمالی کارفرما از آن پرداخته ایم که بعضا باعث دعاوی حقوقی و حتی کیفری میشود. در واقع استفاده از سفته به عنوان ضمانتی برای انجام کار با شرایط تعیین شده در قرارداد که از سمت مجری صادر میگردد و به امانت کارفرما در می‌آید را، سفته حسن انجام کار میگویند

بیشتر بخوانید...
باز کردن چت
مشاوره فوری رایگان
موسسه حقوقی دادخواهان مجد
سلام 👋
چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟