همه چیز راجع به ماده 110 انون شهرداری ها در مقاله موسسه حقوقی دادخواهان مجد

چکیده

فهرست مطالب

مشاوره آنلاین رایگان

قانون ماده 110 شهرداری

شاید شما‌هم زمین‌های مخروبه یا نیمه تمام را در محله های مختلف دیده باشید. گاها معتادان و کارتن خوابان از این مکان ها سوء استفاده میکنند. این امر باعث میشود تا این مکان ها به لحاظ بهداشتی و زیبایی وضعیت مطلوبی نداشته باشند. طبق قانون ماده 110 شهرداری و در جهت پاکسازی و زیباسازی محیط شهری، و مطابق با موازین شهرسازی، شهرداری به مالک آن اخطار می دهد که ظرف مدت دو ماه برای نرده کشی ، ایجاد دیوار ، حصار یا مرمت آن ملک اقدام کند. نکته ای که باید به آن توجه داشت این است این دیوارکشی یا مرمت باید مطابق نقشه مصوب شده انجمن شهر باشد.

اگر مالک مطابق ماده 110 شهرسازی اقدام نکند چه اتفاقی پیش می آید ؟

اگر مالک به هر دلیلی پس از اخطار شهرداری و گذشتن مدت زمان دوماهه‌ی آن هیچ اقدامی نکند، شهرداری قانونا می تواند در جهت پاکسازی و زیباسازی فضای شهری اقدامات لازم را انجام دهد و خود نسبت به دیوارکشی ملک اقدام نماید. اما شهرداری هزینه این کار را  به علاوه ده درصد به عنوان صورت حساب به مالک ابلاغ مینماید. با گذشت 15 روز از دیوارکشی، این صورت حساب قطعی تلقی میشود.

اعتراض به صورتحساب ماده 110 قانون شهرداری

اگر مالک نسبت به صورت حساب اعتراض داشته باشد 15 روز وقت دارد که به کمسیون ماده 77 مراجعه نماید.

برای مطالعه تکمیلی راجع به کمیسیون ماده 77 کلیک کنید

اجرایئیه قانون ماده 110 شهرداری

اگر ملک نسب به صورت حساب ها اعتراضی نداشته باشد، آرای حل اختلاف کمسیون ماده 77 در حکم سند قطعی میباشند و مطابق مقررات اجرای اسناد رسمی لازم الاجراست.
بنابراین اجرای ثبت نسبت به وصول طلب شهرداری اقدام می نماید.

مشاوره رایگان

برای دریافت مشاوره رایگان در رابطه با دعاوی ملکی میتوانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا وکیل های حرفه ای موسسه حقوقی دادخواهان مجد شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند. همچنین میتوانید از طریق فرم درخواست مشاوره رایگان درخواست خود را ثبت نمایید تا وکلای ما در کوتاهترین زمان با شما تماس بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه

مقالات
dadkhahmajd

عقد عاریه چیست؟

عقد عاریه یکی از عقود معین میباشد که در این مقاله به بررسی ابعاد مختلف آن خواهیم پرداخت. اگر بخواهیم به صورت خلاصه تعریفی از عقد عاریه ارائه کنیم میتوان گفت که عقد عاریه عقدی است که طبق آن شخصی از شخصی دیگر مالی را بدون پرداختن مبلغی میگیرد و بعد از مدت معینی آن را به مالک اصلی بازمیگرداند.

بیشتر بخوانید...
قرارداد مشارکت مدنی چیست و نمونه قراداد مشارکت مدنی
دعاوی پولی بانکی
dadkhahmajd

همه چیز راجع به قرارداد مشارکت مدنی + نمونه قرارداد مشارکت مدنی PDF

در ادامه مقالات ارائه شده حول موضوع قرارداد های بانکی، در این مطلب به صورت کامل به بررسی قرارداد مشارکات مدنی پرداخته ایم. قرارداد مشارکت مدنی یکی از پرکاربردترین انواع قرارداد در فضای کسب و کار میباشد. به زبان ساده، قرارداد مشارکت مدنی به جمله “کار از تو سرمایه از من” جنبه حقوقی و قانونی میبخشد.

بیشتر بخوانید...
قرارداد قرض الحسنه چیست؟
دعاوی پولی بانکی
dadkhahmajd

قرارداد قرض الحسنه

یکی از پرکاربرد ترین قراردهد هایی که هم در بستر جامعه و هم در بستر بانکی کاربرد فرآوانی دارد، قرارداد قرض الحسنه میباشد. در این مقاله قصد داریم تا نکات مختلف مربوط به قرارداد قرض الحسنه را بررسی نماییم.

بیشتر بخوانید...
باز کردن چت
مشاوره فوری رایگان
موسسه حقوقی دادخواهان مجد
سلام 👋
چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟