وکیل ملکی در تهران

دعاوی ملکی یکی از پر ظهورترین و شایع ترین مسائلی است که در دادگاه ها بسیار راجع به آن میشنوید. علل مختلفی برای وقوع دعاوی املاک وجود دارد که در بسیاری از موارد این پرونده ها بسیار پیچیده میشوند. موسسه حقوقی دادخواهان مجد سالیان طولانی در حوزه دعاوی مربوط به املاک و امور اراضی فعالیت داشته و امروز با داشتن وکیل های حرفه ای در در دپارتمان دعاوی ملکی و اراضی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. برای دریافت مشاوره رایگان در حوزه پرونده های حقوقی مربوط به املاک، میتوانید از طریق فرم موجود در همین صفحه، درخواست خود را ثبت کنید و یا با شماره درج شده در سایت تماس حاصل نمایید. اگر به دنبال وکیل املاک، وکیل خوب ملک، وکیل مجرب زمین میگردید تا به بهترین نحو به پرونده شما رسیدگی کند فورا با وکیل های ما تماس بگیرید. 

خدمات ملکی دادخواهان مجد ایرانیان

سوالات متداول ملکی

در این صورت اگر فروشنده ملک را تسلیم نکرد، باید در دادگاهی که ملک در آن قرار دارد برای طرح دعوای الزام به تحویل ملک اقدام نمایید. برای طرع دعوا لازم است که سند مبایعه نامه و سند مربوط به پرداخت هزینه قرارداد را پیوست کنید.

اگر ملکی که تصرف شده است دارای سند رسمی باشد، شخص شاکی میتواند دعوای خلع ید را در دادگام مطرح کند. داشتن سند رسمی ، شرط اعلام دعوای خلع ید میباشد.

به ملکی که متعلق به چند نفر باشد، ملک مشاع گفته میشود. برای خرید ملک مشاع دو حالت وجود دارد. یک حالت این است که تمامی مالکین در زمان عقد قرارداد حاضر باشند و حالت دوم این است که یکی از مالکین با در دست داشتن وکالت رسمی از سایر مالکین به نمایندگی از آنها حضور پیدا کند.

حکم تخلیه فوری فقط از سوی شورای حل اختلاف محل وقوع ملک فقط برای زمانی که قرارداد به اتمام رسیده باشد صادر میشود. لذا ملک نمیتواند پیش از اتمام قرارداد درخواست حکم تخلیه فوری نماید. مگر آنکه ابتدا از طریق دادگاه درخواست فسخ قرارداد نماید و سپس از طریق شورای حل اختلاف درخواست حکم تخلیه فوری نماید. از آنجایی که این پروسه گاها بیشتر از شش ماه زمان میبرد، توصیه میشود مالکین تا پایان مدت اجاره صبر مایند.

1. خلع ید دعوای حقوقی است اما تصرف عدوانی را از طریق کیفری نیز میتوان پیگیری نمود
2. در دعاوی تصرف عدوانی نیاز نیست حتما مالک باشید اما در خلع ید برای برپایی دعوا حتما باید مالک و دارای سند رسمی باشید.
3. اجرای حکم خلع ید منوط به نهایی شدن حکم است اما در تصرف عدوانی بلافاصله بعد از صدور حکم میتوان آن را اجرا نمود.

مشاوره رایگان با وکیل ملکی

مشاوره با وکیل ملکی

موارد زیادی وجود دارد که افراد نیاز پیدا میکنند تا با یک وکیل مشورت نمایند. یکی از این موارد هنگام خرید ملک است. با توجه به قیمت های ملک و ساختمان در کشورمان هیچ کس دوست ندارد تا با یک اشتباه گیر کلاهبرداران ملکی بیافتد و خسارت سنگین بدهد. در موارد زیادی دیده شده که فروشنده اقدام به فروش مال غیر به چندین نفر نموده است. توصیه موسسه حقوقی دادخواهان مجد ایرانیان به افرادی که قرار است معاملات ملکی انجام دهند این سات که حتما پیش از عقد قرارداد با یک وکیل ملکی مشورت نمایند تا ابعاد مختلف قرارداد بررسی گردد. همچنین یکی از مهمترین کارهایی که وکیل ملکی برای شما انجام خواهد داد، احراز هویت فروشنده و اطلاعات ثبتی ملک میباشد. 

حوزه املاک پیچیدگی های فراوانی دارد که بررسی تمام آنها تنها از عده یک وکیل ملکی حرفه ای ساخته است. موسسه حقوقی دادخواهان مجد ایرانیان با در اختیار داشتن وکلای ملکی خبره و مجرب آماده است تا ارائه مشاوره های متناسب با نوع فعالیت شما، از بروز مشکلات ملکی جلوگیری نماید. همچنین اگر شما درگیر و مبتلا به دعاوی ملکی شده اید، تیم موسسه حقوقی دادخواهان مجد ایرانیان با حضور فعال در دادگاه ها و شورا های حل اختلاف نتیجه دادگاه را به سود شما تغییر خواهد داد. 

یک نکته برای دعاوی ملکی در قرارداد مشارکت در ساخت

پیمایش به بالا