مشاوره حقوقی دعاوی بانکی | وکیل بانکی

از جمله دعاوی که امروزه، در دادگاه ها پرونده های زیادی را به خود اختصاص داده است، دعاوی پولی-بانکی میباشد که در نتیجه زیاده خواهی برخی بانک ها شکل گرفته اند. موسسه حقوقی دادخواهان مجد با در اختیار داشتن برترین وکلای این حوزه آماده خدمت رسانی به موکلین عزیز میباشد.  جهت مشاوره رایگان با وکیل بانکی روی دکمه زیر کلیک کنید. 

شماره تماس وکیل بانکی تهران

09126131767

وکیل بانکی

وکیل بازرگانی

وکیل امور ارزی

وکیل بانکی کیست؟

وکیل بانکی کسی است که تحصلات آکادمی خود را در رشته حقوقی گذرانده باشد و پس از قبولی در ازمون وکلا، به مدت دو سال کاراموزی انجام دهد تا به عنوان وکیل پایه یک دادگستری مورد قبول واقع شود. اما کار به اینجا ختم نمیشود چرا که داشتن تخصص در دعاوی پولی و بانکی مستلزم این است که وکیل پایه یک، بر قوانین حقوقی بانک ها و نکات این حوزه واقف باشد. به زبان ساده، یک وکیل بانکی خوب، باید بتواند در هر شرایطی در دعاوی بین بانک و مشتری از موکل خود دفاع نماید. وکیل بانکی باید همواره اطلاعات خود را در زمینه قرارداد ها و موضوعات مختلف مربوط به بانک ها به روز نگه دارد تا در هنگام دفاع از موکل خود با مشکلی مواجه نشود. 

وکیل بانکی

از آنجایی که پول یکی از ارکان مهم هر کشوری میباشد، مسائل حقوقی مربوط به این حوزه پیچیدگی هایی دارد. در صورتی که درگیر دعاوی پولی، بانکی و بازرگانی  شدید، حتما باید از مشاوران و وکلای حرفه ای این حوزه کمک بخواهید. پرونده های این حوزه میتواند از جرایم مالی و اقتصادی باشد تا ترخیص کالا از گمرک و مسائل بازرگانی؛ بنابراین با توجه به گستردگی موضوعات، حتما توصیه میشود که در کنار خود یک وکیل حرفه ای داشته باشید.

موسسه حقوقی دادخواهان مجد، با سابقه طولانی و درخشان در زمینه دعاوی پولی و بانکی بهترین گزینه ها را جلوی پای شما میگذارند و این اطمینان را به شما میدهند که همواره پیروز پرونده های پولی و بانکی باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان روی دکمه زیر کلیک کنید و فرم را پرکنید تا در کوتاهترین زمان وکلای ما با شما تماس بگیرند.

میزان موفقیت دادخواهان مجد در دعاوی پولی، بانکی و بازرگانی

در 800+ پرونده حوزه پولی، بانکی، و بازرگانی

سوالات متداول دعاوی پولی، بانکی و بازرگانی

مجموعه ای از جرایمی که به قصد ضربه زدن به نظام اقتصادی انجام شود را جرایم اقتصادی مینامند که از جمله این جرایم میتوان به احتکار، ارتشا و قاچاق کالا و ارز اشاره نمود. 

طبق ماده‌های 35، 36، 37 و 38 قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، اگر مودی به تکالیف خود عمل نکند، مجازات های زیر برای وی در نظر گرفته میشود:

 • پرداخت مالیات متعلق
 • پرداخت جریمه تاخیر
 • تسلیم اظهارنامه هر دوره مالیاتی، حداکثر تا یک ماه پس از پایان دوره و پرداخت مالیات و عوارض فروش

 

بر اساس ماده 5 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری: « هر يك از كارمندان ادارات و سازمانها و يا شوراها و يا شهرداريها و مؤسسات و شركتهاي دولتي و يا وابسته به دولت و يا نهادهاي انقلابي‌ و ديوان محاسبات و مؤسساتي كه به كمك مستمر دولت اداره مي شوند و دارندگان پايه قضايي و به طور كلي قواي سه گانه و همچنين نيروهاي مسلح ‌و مامورين به خدمات عمومي اعم از رسمي يا غير رسمي وجوه يا مطالبات يا حواله‌ها يا سهام يا اسناد و اوراق بهادار و يا ساير اموال متعلق به هر يك ‌از سازمانها و مؤسسات فوق الذكر و يا اشخاص را كه بر حسب وظيفه به آنها سپرده شده است بنفع خود يا ديگري برداشت و تصاحب نمايد مختلس ‌محسوب می گردد . » 

در کلاهبرداری شخص مجرم ممکن است کارمند دولت باشد یا شخصی عادی باشد اما در اختلاس، مجرم باید حتما از کارکنان دولت باشد؛ بنابراین کارمند یک شرکت خصوصی نمیتواند مرتکب اختلاس شود

 • وکیل پولی بانکی خوب باید با رویه های قضایی بانک ها آشنایی داشته باشد. 
 • وکیل پولی بانکی باید معلومات تجاری و اقتصادی خوبی داشته باشد
 • آشنایی بالا با قرارداد ها و رویه های بانکی 
 • داشتن تجربه کافی جهت دفاع از موکل خود 

برخی از انواع وکیل بانکی

چرا باید وکیل بانکی داشته باشیم؟

شغل وکالت از جمله مشاغل بسیار پر استرس و سخت است که در عین حال که نیاز به دانش فراوانی دارد، نیازمند تجربه بالا و قدرت بیان بسیار خوب میباشد. در کشور های اروپایی و توسعه یافته، خانواده ها یک وکیل خانوادگی دارند که به سبب آن تمام افراد خانواده تحت پوشش مشاوره های حقوقی قرار میگیرند. اما در کشوور ما ایران، هنوز این موضوع به آن شکل که باید، جا نیافتاده است. در این بخش قصد داریم علت جواب مناسبی برای این سوال که ” چرا باید وکیل بانکی داشته باشیم” پیدا کنیم. 

بعضا افراد به  دلایل مختلف درگیر دعاوی پولی و بانکی مانند، دعاوی چک، دعاوی فک رهن، دعاوی استرداد ضمانت و… میشوند. حال اگر دانش کافی در خصوص مسائل حقوقی و کیفری نداشته باشند، و یا اینکه قرارداد ها و نکات بانکی را به خوبی نشناسند، از پس دفاع از خود در دادگاه بر نخواهند آمد. علاوه بر داشتن دانش کافی، شما باید تجربه کافی نیز داشته باشید تا با بررسی شرایط پرونده بتوانید تصمیمات مناسب را اتخاذ نمایید.  یک وکیل بانکی خوب، با داشتن این شرایط میتواند شما را در یک پرونده بانکی بسیار بغرنج پیروز کند.  

وظایف وکیل بانکی چیست؟

 • حضور در جلسات دادگاه و دادسرا
 • جمع آوری اطلاعات و شواهد و استفاده از آنها
 • دفاع از موکل خود در پرونده های بانکی
 • تنظیم قرارداد های بانکی بین موکل و بانک
 •  انجام امور حقوقی مربوط به مناقصه  ها و مزایده ها
 • رسیدگی به دعاوی مربوط به بدهکاران بانکی
 • برپایی دعوا علیه بانک ها
 • دعاوی مربوط به ضمانت نامه ها و دعاوی اسنادی

وکیل بانکی تهران

در طول این صفحه نکات مختلفی را در رابطه با وکیل پولی و بانکی ارائه کردیم. در این قسمت قصد داریم تا وکیل بانکی برتر تهران را معرفی نماییم. همچنین پیشنهاد ویژه ای داریم تا تمایل شما را به همکاری با موسسه حقوقی دادخواهان مجد بیشتر نماییم. جناب آقای دکتر محمد فتحی، وکیل پایه یک دادگستری و رئیس هیئت مدیره موسسه حقوقی دادخواهان مجد، یکی از برترین وکلای پولی بانکی تهران میباشد که در تمام زمینه های دعاوی پولی و بانکی میتواند به شما کمک نماید. شما میتوانید با تکمیل فرم مشاوره رایگان و یا تماس با شماره های درج شده در سایت، یک جلسه مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

توجه نمایید که طرح یک جلسه مشاوره حقوقی رایگان به مدت محدود میباشد و اتمام روز شمار، این طرح نیز به اتمام میرسد. فلذا اگر درگیر دعاوی پلی و بانکی هستید و به دنبال وکیل بانکی در تهران میباشید، توصیه میکنیم فورا با ما در تماس باشید. 

 

 • 00روز
 • 00ساعت
 • 00دقیقه

یک نکته درباره دعاوی بانکی : نحوه ثبت چک صیادی

راجع به دعاوی پولی، بانکی و بازرگانی بیشتر بدانید

همه چیز راجع به قرارداد مشارکت مدنی + نمونه قرارداد مشارکت مدنی PDF

همه چیز راجع به قرارداد مشارکت مدنی + نمونه قرارداد مشارکت مدنی PDF

dadkhahmajd
روشن اکتبر 10, 2022

در ادامه مقالات ارائه شده حول موضوع قرارداد های بانکی، در این مطلب به صورت کامل به بررسی قرارداد مشارکات مدنی پرداخته ایم. قرارداد مشارکت مدنی یکی از پرکاربردترین انواع قرارداد در فضای کسب و کار میباشد. به زبان ساده، قرارداد مشارکت مدنی به جمله “کار از تو سرمایه از من” جنبه حقوقی و قانونی میبخشد.

بیشتر بخوانید
قرارداد قرض الحسنه

قرارداد قرض الحسنه

dadkhahmajd
روشن سپتامبر 3, 2022

یکی از پرکاربرد ترین قراردهد هایی که هم در بستر جامعه و هم در بستر بانکی کاربرد فرآوانی دارد، قرارداد قرض الحسنه میباشد. در این مقاله قصد داریم تا نکات مختلف مربوط به قرارداد قرض الحسنه را بررسی نماییم.

بیشتر بخوانید
قرارداد فروش اقساطی

قرارداد فروش اقساطی

dadkhahmajd
روشن آگوست 22, 2022

در دنیای مدرن امروز، با مفاهیم پیچیده اقتصادی که شکل گرفته است، بانک ها یکی از اعضای جدا نشدنی از زندگی افراد میباشند. به همین دلیل در ادامه سری مقالات قرارداد های بانکی، در این مقاله به موضوع قرارداد فروش اقساطی پرداخته ایم. به طور خلاصه قرارداد فروش اقساطی، قراردادی است که طی آن فروشنده مالی را به خریدار میفروشد و ثمن آن را طی قسط هایی در زمان های معین دریافت مینماید

بیشتر بخوانید
صفر تا صد قرارداد سلف

صفر تا صد قرارداد سلف

dadkhahmajd
روشن جولای 30, 2022

یکی از انواع پرکاربرد قرارداد های بانکی، قرارداد سلف میباشد. اگر بخواهیم تعریفی ساده از قرارداد سلف ارائه کنیم، میتوان گفت که قرارداد سلف، قراردادی است که براساس آن فروشنده مبلغی را از خریدار دریافت میکند تا در زمانی معین، کالایی را تولید نماید و در اختیار خریدار قرار دهد. در این مطلب توضیحات کامل و جامعی پیرامون این موضوع ارائه شده است.

بیشتر بخوانید
قبلی بعدی

جهت دریافت یک جلسه مشاوره رایگان، فرم زیر را پر نمایید.

باز کردن چت
مشاوره فوری رایگان
موسسه حقوقی دادخواهان مجد
سلام 👋
چطوری میتونیم کمکتون کنیم؟